Nie tylko kąpiel – środki do mycia o dodatkowym działaniu

kąpiel w wannie - jakie kosmetyki warto sprawdzić?

Niewiele jest już osób, zwłaszcza kobiet, dla których kąpiel w wannie czy pod prysznicem byłyby jedynie zabiegiem higienicznym. Współczesne preparaty do mycia są niezwykle atrakcyjne, oferują nie tylko skuteczne oczyszczanie ciała, ale też często jego pielęgnację, w dodatku pieszczą wszystkie zmysły, cudownie się pieniąc i pachnąc. Co warto wybrać?

Płyn do kąpieli – cudowny zapach i wanna pełna piany

Biorąc kąpiel w wannie, większość osób nastawia się na przyjemny relaks. Warto go sobie uprzyjemnić, leżąc nie w czystej wodzie, a w pienistej. Dobry płyn do kąpieli jest w stanie stworzyć ogromną ilość gęstej, kremowej piany, która nie znika przez długi czas. Poza tym oczywiście warto wybrać odpowiedni zapach. Najlepsze produkty z tej kategorii cudownie pachną, niedrażniąco, napełniają piękną wonią całą łazienkę, a także pozostawiają przyjemną woń na skórze, na długi czas.

W przypadku, gdy nie przepada się za dużą ilością piany, bo na przykład kłopotliwe jest spłukiwanie jej po kąpieli, warto sięgnąć po musujące kule albo sól. Ten ostatni produkt może mieć bardzo intensywny zapach, urocze drobinki (na przykład suszone kwiatki), a przy tym, zależnie od składu, prawdziwie pielęgnować skórę.

Do pielęgnacji skóry

Kąpiel lub nawet szybki prysznic mogą być też wstępem do pielęgnacji albo nawet ją zastępować. Osoby chcące dbać o swoją skórę już w czasie jej oczyszczania mogą sięgnąć na przykład po peeling myjący zamiast zwykłego preparatu myjącego. Oczywiście nie zapewni on tak silnego i dokładnego złuszczenia jak klasyczny peeling, ale jeśli będzie się go stosować na co dzień, możliwe będzie zachowanie gładkiej skóry. Świetnym wyborem są też wszelkie preparaty nawilżające, takie jak olejki, kremy do kąpieli czy balsamy pod prysznic. Nawet jeśli nie nawilżą one istotnie skóry, na pewno pozwolą uniknąć jej przykrego wysuszania.

Ciekawe nowości

Z pewnością warto też testować pojawiające się na rynku nowości. Pianka do kąpieli, galaretka i tego rodzaju preparaty są ciekawostką i – zwykle – piękną ozdobą łazienki.