Jak prawidłowo umyć gąbkę do makijażu?

beauty blender oryginalna gąbka - jak ją czyścić?

Odrobina makijażu dodaje kobietom uroku i pewności siebie. Wystarczy dobrze dobrany podkład, ładnie wytuszowane, rozdzielone rzęsy, błyszczyk do ust. Niektóre panie zarzekają się, że za nic w świecie nie potrafią się umalować. Tymczasem, na rynku znaleźć można tysiące gadżetów, które ułatwiają aplikację make-upu, jak chociażby gąbka do makijażu Beauty Blender – lub innej marki.

Jak używać oryginalnego Beauty Blendera?

Oryginalną gąbkę Beauty Blender – a w zasadzie też każdej innej marki – używa się w prosty sposób. Wystarczy zmoczyć ją w ciepłej wodzie i nacisnąć kilka razy. Następnie nakłada się na nią podkład i wklepuje w twarz. Warto wiedzieć, że gąbki do makijażu można używać nie tylko do aplikacji fluidu, ale również korektora czy pudru. Korzystanie z tego akcesorium sprawia, że makijaż twarzy wygląda wyjątkowo lekko, świeżo i utrzymuje się naprawdę długo.

Jak prawidłowo umyć Beauty Blender?

Przy używaniu Beauty Blendera, czy jakiejkolwiek innej gąbki do makijażu, bardzo istotne jest zachowanie higieny. Nie jest tajemnicą, że w wilgotnym środowisku bardzo szybko namnażają się bakterie. W celu umycia gąbki do makijażu, należy zanurzyć ją w wodzie z mydlinami i dodatkiem olejku i ściskać tak długo, aż resztki podkładu czy pudru z niej wypłyną. Po umyciu gąbeczkę należy osuszyć ręcznikiem papierowym i pozostawić w miejscu z dostępem powietrza, tak, aby wyschła od środka. Jak sprawdzić, czy oryginalny Beauty Blender wysechł? Powróci on do swojej pierwotnej formy – czyli małego, podłużnego jajeczka.