Rozświetlacz w płynie i jego zastosowanie

kobieta przegląda się w lustrze

Świeża i promienna cera może sprawić, że twarz wygląda zdrowiej. Aby osiągnąć taki rezultat za pomocą kosmetyków, warto użyć rozświetlacza w płynie. Umożliwia on stopniowanie połysku, od bardziej subtelnego na dzień, aż po głęboki i efektowny na wieczorne wyjścia. Dzięki rozświetlaczowi w płynie można wymodelować kontur twarzy, można go również stosować na dekolt. Przed użyciem rozświetlacza warto zapoznać się z kilkoma informacjami na jego temat.

Zalety rozświetlaczy w płynie

Niewątpliwą zaletą rozświetlaczy w płynie jest ich konsystencja, która sprzyja łatwej i równomiernej aplikacji na skórę. Rozświetlacz ten może znakomicie nadawać się do wykonania codziennego makijażu, ponieważ bardzo dobrze łączy się z podkładem. Dzięki temu makijaż może wyglądać bardziej naturalnie. Rozświetlacz w płynie można także stosować samodzielnie, bez podkładu. Daje on również efekt tzw. zroszonej cery. Najlepiej sprawdza się on na skórze normalnej lub suchej, nie jest natomiast wskazany dla skóry problematycznej, ze skłonnością do trądziku lub pękających naczynek.

Jak i gdzie nakładać rozświetlacz w płynie?

Aby osiągnąć efekt zdrowej, promiennej skóry, trzeba nałożyć rozświetlacz w płynie w odpowiednich miejscach i we właściwy sposób. Można go nakładać w następujących miejscach:

  • łuk Kupidyna, dzięki czemu można optycznie powiększyć usta;
  • grzbiet kości jarzmowej, ponieważ rozświetlacz nałożony w tym miejscu, tuż nad linią bronzera, uwydatnia policzki;
  • grzbiet nosa, ponieważ można w ten sposób go wysmuklić;
  • kąciki oczu, ponieważ może optycznie powiększyć oczy;
  • pod łukiem brwiowym, co podnosi optycznie brwi;
  • środkowa część czoła, tuż nad nasadą nosa.
  • dekolt.

Sposób aplikacji rozświetlacza w płynie też może być ważny dla osiągnięcia zamierzonego efektu. Do tego celu można użyć pędzla, gąbeczki lub palców. Można go nakładać na pokrytą podkładem, ale nie przypudrowaną twarz. Ważna jest również ilość rozświetlacza w płynie. Zbyt duża powoduje nienaturalny wygląd twarzy. Powinno się nakładać rozświetlacz punktowo, a nie na duże obszary twarzy.

Dlaczego warto stosować rozświetlacze w płynie?

Z pomocą rozświetlacza w płynie można skorygować niedoskonałości cery i optycznie zmienić elementy twarzy, na przykład uwydatnić usta lub wysmuklić nos. Zmęczona, matowa cera może nabrać blasku i zdrowego wyglądu. Warto jednak pamiętać o zasadach aplikacji rozświetlacza w płynie, aby mógł on spełnić swoje zadanie.