Maska nawilżająca do włosów – co wybrać?

pielęgnacja włosów wpływa na ich kondycję

Twoje włosy potrzebują wygładzenia? Puszą się? A może są niesforne do stylizacji? Warto postawić na dobre nawilżenie. Teraz w świecie włosomaniaczek wybór masek jest ogromny. Maski do włosów to must have każdej kobiety, która chce by jej włosy wyglądały pięknie i zdrowo. Szukając masek do włosów warto patrzeć na składy i orientować się co dana maska oferuje.

Proteinowa, emolientowa czy humektantowa?

Składy masek do włosów to klucz do dobrego wyboru. Oczywiście zawsze występuje w pielęgnacji metoda prób i błędów, ale warto przyjrzeć się swojej porowatości, by dobrać właściwe składniki. Wysoko, średnio czy niskoporowate? Warto zajrzeć do świata włosomaniaczek, by odkryć swoją porowatość. Jednak jest kilka cech, które ułatwią rozpoznanie w miarę prosty sposób.

Wysokoporowate włosy dość często puszą się – zazwyczaj to znak, że one chcą się kręcić. Jeśli myślisz, że skoro one się puszą to trzeba je obciążyć maską proteinową to możesz być w błędzie. Warto zastosować humektanty – nawilżacze oraz emolienty. Humektanty to na przykład gliceryna, kwas hialuronowy, ekstrakt z aloesu, a także miód!  Emolienty – masło shea, masło kakaowe i inne.

Średnioporowate włosy są uważane za najmniej problemowe. Są podatne na stylizacje, ale długo schną! Jednak warto tu utrzymać równowagę PEH. Regularne używanie masek nawilżających do włosów – emolientowych oraz nadających objętości – proteinowych się tutaj przyda. Raz na jakiś czas warto też użyć maski nawilżającej – humektantowej.

Niskoporowate włosy proszą się o nadanie im objętości poprzez maski proteinowe – keratyna, jedwab, białka. Zazwyczaj są proste i gładkie, ale oklapnięte, więc proteiny nadadzą im objętości Jednak emolienty i humektanty je nawilżą i zatrzymają wodę. Te włosy są bardzo niepodatne na kręcenie i inne stylizacje.

Dobra pielęgnacja sprawi, że Twoje włosy będą piękne, a co najważniejsze zdrowe! Warto zerknąć na składy, by wybrać dobrą nawilżającą maskę do włosów. Nie zawsze nasz wybór oznacza, że maska jest zła. Czasem jest po prostu źle dobrana. Spójrz na swoje włosy i zobacz czego potrzebują!