Jak przygotować się do farbowania włosów?

farby loreal excellence

Farbowanie włosów w domu nie jest trudne. Dzięki wysokiej dostępności dobrych produktów niemal każdy poradzi sobie z tym zadaniem samodzielnie. Trzeba też pogodzić się z tym, że nie wszystkie zmiany koloru będzie można przeprowadzić samodzielnie, ale wiele z nich – tak. Oczywiście jednak do koloryzacji należy się odpowiednio przygotować, by wykonać ją poprawnie. To zdecydowanie zwiększa szansę, że zabieg zakończy się powodzeniem. Jak się przygotować?

Dokładne przeczytanie instrukcji

Produkty z serii Loreal Excellence Creme dostępne na Cocolita.pl oraz inne gotowe zestawy do koloryzacji zawsze są dokładnie opisane przez producenta. W instrukcji znajdują się informacje na temat tego, jak powinna przebiegać aplikacja, jak długo powinno się trzymać produkt na włosach oraz po jakie środki bezpieczeństwa należy sięgnąć. Wytycznych w instrukcji należy się bezwzględnie trzymać i nie należy nigdy działać na własną rękę. Może to skończyć się reakcją alergiczną albo tak mocnym zniszczeniem włosów, że po prostu wypadną.

farby loreal excellence

Wykonanie testu uczuleniowego

Przynajmniej na dobę przed farbowaniem włosów należy wykonać próbę uczuleniową. W tym celu należy niewielką ilość produktu nałożyć na skórę w niewidocznym miejscu np. za uchem. Jeśli nic w tym miejscu się nie dzieje – nie pojawia się uczucie pieczenia, swędzenia ani opuchlizna, to znak, że można przystąpić do farbowania. Farby Loreal Excellence  rzadko powodują uczulenie, ale zawsze należy liczyć się z ryzykiem.

Zabezpieczenie ubrania

Przed samym farbowaniem koniecznie należy pamiętać o zabezpieczeniu ubrania. Wprawdzie seria Loreal Excellence zawiera fantastyczne odcienie, to raczej nikt nie chciałby widzieć ich na swoich ubraniach. Z tego powodu bardzo ważne jest, by odpowiednio zabezpieczyć swoją odzież. Wystarczy przykryć ramiona ręcznikiem zarezerwowanym wyłącznie do farbowania włosów albo po prostu przebrać się w koszulkę, która może później trafić do śmieci. Dobrym rozwiązaniem jest korzystanie też ze specjalnych pelerynek fryzjerskich do farbowania.