W jaki sposób pielęgnować cerę trądzikową?

krem na trądzik

Cera trądzikowa to niemałe utrapienie. Skóra, którą cechują takie właściwości jest bardzo wrażliwa, więc zarówno zbyt słaba higiena, jak i zbyt intensywna może pogorszyć jej stan. Podrażnienia to jedno, ale dochodzi do tego nieestetyczny wygląd, który potrafi znacząco obniżyć chęć do kontaktów z ludźmi.

Dobre oczyszczanie

Będąc posiadaczem cery trądzikowej nie można nigdy zapominać o odpowiedniej higienie twarzy. Nadmiar sebum powoduje szybki rozwój bakterii i wirusów, które przyczyniają się do powstawania kolejnych zanieczyszczeń, a w wyniku tego wyprysków i zmian na skórze. Dodatkowo nie można zapomnieć o tym, żeby nawilżać powierzchnię twarzy. Dobry krem na trądzik (polecamy: https://www.cocolita.pl/kosmetyki-na-tradzik) powinien więc mieć działanie antybakteryjne oraz nawilżające, a przy tym warto wybierać takie kosmetyki, które zapewnią dodatkowo ochronę przed słońcem – może to bardzo ułatwić życie letnią porą, gdy kremów nawilżających i chroniących przed promieniami UV będzie można użyć w nieco mniejszej ilości.

Pielęgnacja w nocy

Jednocześnie pamiętać trzeba o złuszczaniu zniszczonego naskórka. Najlepiej zabieg taki przeprowadzać w nocy podczas snu. Warto dobrać odpowiedni krem nawilżający do cery trądzikowej do stosowania w nocy, dzięki czemu będzie spełniał dodatkowe zadanie i wpływał pozytywnie na wygląd skóry twarzy.

Skład kremu na trądzik

Dla nikogo nie powinno być zaskoczeniem, że kremy na trądzik młodzieńczy powinny mieć prosty i bezpieczny skład, który jednocześnie pozwoli na spełnienie wszystkich pożądanych efektów. Krem na trądzik powinien mieć konsystencję żelu, a bazowymi komponentami użytymi do produkcji takich kosmetyków powinny być aloes lub kwas hialuronowy. Dobrze, żeby kremy dla osób o cerze trądzikowej zawierały w sobie głównie substancje pochodzenia roślinnego, które są lepiej przyswajalne i mniej drażniące. Trzeba mieć także na uwadze, że kosmetyk musi szybko się wchłaniać, dzięki czemu skóra jest nawilżona, ale nie tłusta od zewnątrz, a więc dobrze, żeby nie zawierały produktów komedogoennych.