Kosmetyki Avene – skuteczne produkty w walce z trądzikiem

skóra trądzikowa

Zmiany trądzikowe dotyczą przede wszystkim nastolatków. Występują one dość powszechnie, są powodem wielu zmartwień i przyczyną kompleksów. Na szczęście za pomocą odpowiedniej codziennej pielęgnacji ich zakres może być skutecznie ograniczany.

Czym jest trądzik?

Trądzik należy do jednego z podstawowych problemów skórnych dotykających osób młodych. Przetłuszczanie się skóry oraz pojawianie się na jej powierzchni zmian ma związek z nadmierną aktywnością gruczołów łojowych w okresie dojrzewania.

Jakie mogą być rodzaje zmian?

Trądzik młodzieńczy może przybierać różnorodną postać. Może on przemijać dość szybko, jak również utrzymywać się długo i powodować nieestetyczne blizny. W początkowym stadium zmian pojawia się łojotok, który skutkuje nadmiernym świeceniem się skóry i gromadzeniem na jej powierzchni nadmiaru sebum. W dalszej kolejności tworzą się zaskórniki otwarte oraz zamknięte określane jako tak zwane mikrocysty. Trądzik może również przybierać postać grudkowo-krostkową. W tym przypadku zmiany powstają na skutek namnażania się bakterii Propionibacterium oraz pękania ścian przewodów, które są odpowiedzialne za wyprowadzanie ze skóry nadmiaru sebum. Grudki na skórze wraz z upływem czasu przekształcają się w ropiejące krosty. Ropiejące guzy mające związek z zapaleniem gruczołów łojowych występują również w przypadku trądziku guzkowo-cystowego.

W jaki sposób można ograniczać ilość i intensywność niekorzystnych zmian?

Niekorzystne zmiany na skórze osób dojrzewających mają charakter fizjologiczny. Nie powinny być one jednak bagatelizowane, ponieważ mogą prowadzić do powstawania blizn i innych szpecących zmian skórnych. Elementem wspomagającym leczenie powinna być odpowiedzenia pielęgnacja skóry, na przykład z użyciem kosmetyków Avene Cleanance Hydra. Co ważne, seria Avene Cleanance została przygotowana właśnie w trosce o zdrowie i atrakcyjny wygląd skóry trądzikowej. Kosmetyki Avene zawierają w swoim składzie między innymi bisabolol, który łagodzi zaczerwienienia oraz kojącą skórę wodę termalną. Kosmetyki serii Avene Cleanance zawierają również składniki nawilżające i odżywcze, które skutecznie odbudowują naruszony film hydrolipidowy skóry.