Jak powinna wyglądać wieczorna pielęgnacja

Wieczorna pielęgnacja jest bardzo ważna dla każdej z kobiet. Dlatego warto wdrożyć pewne rytuały, dzięki którym będzie się całościowo dbało o skórę twarzy. Poniżej opisujemy kilka kroków pielęgnacji, opowiadamy o kosmetykach, które sprawdzą się, czego efektem będzie promienna i zadbana cera.

Podstawowe informacje

Emulsja do mycia twarzy, czyli kosmetyk podstawowy w każdej łazience
Pierwszy bardzo ważny punkt pielęgnacji to demakijaż. Jeżeli nie usunie się makijażu, skóra będzie zapchana, pojawiają się niedoskonałości, bardzo szybko straci ładny koloryt. Jeżeli nie używa się makijażu, również należy umyć twarz. Emulsja do mycia twarzy to bardzo łagodny kosmetyk, który pomoże usunąć kurz, brud, sebum. Oczyszczona twarz jest promienna, odświeżona, przygotowana do tego, aby podjąć kolejne kroki pielęgnacji.

Esencja do twarzy, czyli kolejny krok pielęgnacji

Po umyciu twarzy należy zastosować tonik. Może to być kosmetyk klasyczne, który stosuje się poprzez przemywanie twarzy wacikiem nasączonym tonikiem, tonik w sprayu albo hydrolat. Ostatnio popularne są też esencje do twarzy, które często zawierają bardziej skoncentrowane składniki. Po tym etapie pielęgnacji można użyć serum, albo skupić się tylko na kremie. Młode kobiety mogą zrezygnować z serum, panie bardziej dojrzałe nie powinny pomijać tego kroku. W ten sposób dostarcza się skórze składniki odżywcze, które wspierają jej regenerację. Od czasu do czasu skórę można pozostawić bez smarowania. Wtedy przez noc zregeneruje ona swoją naturalną barierę lipidową.

Delikatna esencja do twarzy znajduje się na przykład na Drogeria.pl.