Składniki aktywne marki Emolium

Emolium do marka dermokosmetyków, która oferuje bardzo delikatne formuły kosmetyczny, które można stosować nawet u bardzo małych dzieci. Ich hipoalergiczna receptura sprawia, że są bezpieczne dla każdego rodzaju skóry, nawet tej najbardziej odwodnionej, podrażnionej, czy też wrażliwej.

Doskonała receptura

W składzie produktów Emolium wyróżnia się wiele doskonałych substancji aktywnych, które mają udowodnione działanie. Wśród nich znajdziemy przede wszystkim naturalne tłuszcze, które doskonale natłuszczają i nawilżają, a tym samym zabezpieczają skórę przed utratą wody. Główne tłuszcze, które stosowane są w produktach marki Emolium to olej sojowy, lniany, olej makadamia czy olej z awokado. Oprócz drogocennych tłuszczy w składzie Emolium znajdziemy też węglowodory mineralny, a także substancje łagodzące podrażnienia oraz stany zapalne skóry..

 

Składniki łagodzące w produktach Emolium

Wśród składników łagodzący w produktach Emolium na szczególną uwagę zasługuje na przykład pPantenol, który jest niezwykle łagodny dla skóry, a zarazem daje jej ukojenie. Co więcej, w preparatach Emolium znajdziemy też substancje łagodzące, w tym na przykład ekstrakt z pestek dyni czyli bisabool, który jest naturalnym ekstraktem zawartym w olejku rumianku lekarskiego. Ten doskonały skład sprawia, że produkty Emolium są w stanie ukoić nawet najbardziej podrażnioną skórę. Produkty marki Emolium dostępne są w różnej postaci na przykład jako płyny do kąpieli, kremy i maści czy też żele. Produkty dostępne są w aptekach bez recepty.