Podkład mineralny – jego rodzaje, zalety i wady

Puder mineralny prawidłowo dobrany oraz użyty zgodnie ze swoim przeznaczeniem sprawi, że cera nabierze blasku, a jej koloryt wyrówna się i będzie stanowił świetną bazę do dalszego makijażu. Jest on znacznie delikatniejszy i o lżejszej konsystencji od tradycyjnych pudrów. A prawidłowy dobór odcienia sprawi, że z powodzeniem będzie on mógł zastąpić typowy podkład.

Dla kogo polecany jest puder mineralny?

Przede wszystkim dla alergików i osób z problematyczną cerą, która ma skłonności do przebarwień, trądziku czy pękających naczynek. Polecany jest także do cery dojrzałej. W swoim składzie posiada on same naturalne substancje, które mają zbawienny wpływ na skórę twarzy oraz dekoltu.

 

Rodzaje pudrów mineralnych

Pudry mineralne możemy uszeregować m.in. ze względu na funkcję, jaką pełnią:

– podkład mineralny matujący,

– podkład mineralny rozświetlający,

– podkład mineralny kryjący.

 

Można także podzielić je ze względu na formę, w której można je kupić:

– podkład mineralny w kremie,

– podkład mineralny w proszku,

– podkład mineralny w płynie.

 

Zalety pudrów mineralnych

Największą zaletą opisywanych pudrów jest ich naturalny skład. Dzięki temu, że nie uczulają, z powodzeniem mogą z nich korzystać alergicy, a także osoby z cerą, która sprawia problemy (m.in. trądzik, przebarwienia). Ponadto, pudry te nie zatykają porów, działają antybakteryjnie.

 

Wady pudrów mineralnych

Nie tyle, ile wadą, ale rzeczą, o której należy pamiętać podczas codziennej pielęgnacji skóry twarzy, jest to, że puder mineralny Cocolita nie ma właściwości nawilżających.