Olejki do demakijażu czy warto je stosować?

Bardzo długo najważniejszymi kosmetykami do demakijażu były mleczka, żele i płyny micelarne. Obecnie coraz większą popularność zyskują olejki. Moda na oczyszczanie twarzy olejami przybyła prosto z dalekiej Azji.

Zalety stosowania olejku do demakijażu

Olejek do demakijażu i oczyszczania twarzy w  przeciwieństwie do mydeł czy żeli do twarzy na bazie SLS i często zawierających alkohol, nie podrażnia skóry. W związku z tym, nie powoduje nadprodukcji sebum, a także nie pozostawia na skórze nieprzyjemnego uczucia ściągania. Stosując naturalne olejki, nie tylko łatwo można pozbyć się zanieczyszczeń, ale dostarcza się również skórze dobre składniki pielęgnacyjne.

Olejek do demakijażu nadaje się do wszystkich rodzajów cery. Dzięki nim można zmyć makijaż oczu bez ryzyka podrażnienia, czy nie przyjemnego pieczenia.

Czy warto stosować olejki?

Stosując do demakijażu olejki, jesteśmy w stanie oczyścić skórę, bez podrażniania naturalnej bariery ochronnej. Oprócz zmywania makijażu, przy ich pomocy łatwo oczyścić twarz z rożnego rodzaju zanieczyszczeń takich jak brud, kurz czy smog.

Oprócz oczyszczenia, dzięki olejkom można dostarczyć skórze cennych składników pielęgnacyjnych.

Rodzaje olejków do demakijażu

Do dokładnego demakijażu wystarczy jeden olejek roślinny np. migdałowy, kokosowy czy jojoba. Do oczyszczenia twarzy można użyć praktycznie każdego olejku, wystarczy zwilżyć nim wacik i usunąć makijaż, nawet ten wodoodporny.

Do oczyszczenia twarzy z głębokich zanieczyszczeń, należy sięgnąć po opracowanie mieszanki olejów. Można je również przygotować samodzielnie.