Odżywki do włosów kręconych – mini poradnik

Kręcone włosy to marzenie wielu kobiet, ale pielęgnacja włosów kręconych nie jest łatwa i stanowi duże wyzwanie. Naturalnie kręcone włosy nie lubią mycia w gorącej wodzie, rozczesywania na sucho, gorącego powietrza z suszarek i prostownic. Dodatkowo nie wszystkie składniki w kosmetykach są dla nich odpowiednie, należy unikać tych z alkoholem, z SLS i SLES.

W przypadku włosów kręconych najważniejsze jest, aby je delikatnie myć oraz dokładnie nawilżać.

Zasady pielęgnacji włosów kręconych

Włosy kręcone są suche, bardzo delikatne, a także podatne na uszkodzenia. Odpowiednia pielęgnacja powinna składać się z delikatnego mycia, nawilżania, odżywiania, a także olejowania.

Mycie włosów odżywką chroni włosy przed plątaniem, zapewnia nawilżenie skóry głowy, a dodatkowo chroni końcówki przed przesuszeniem. Po myciu odżywką, włosy są sprężyste, miękkie i dobrze nawilżone.

Jaka odżywka do mycia włosów kręconych?

Wybierając odżywkę do włosów kręconych należy szukać takiej, która nie zawiera silikonów i parafiny. Ważne, aby miała płynną wręcz lejącą konsystencję i była lekka.

Szukając odżywki nie tylko do mycia, ale też do pielęgnacji włosów, trzeba szukać już takiej z lepszym składem. Ważne, aby bazę stanowiły oleje roślinne m.in olej z nasiona bawełny, awokado, lniany, z wiesiołka czy słonecznikowy.

 

Odżywki do włosów kręconych

Z dużej oferty odżywek trudno wybrać jedną, która będzie dla konkretnych włosów najlepsza. W związku z tym warto poeksperymentować i testować różne odżywki i dopiero wtedy wybrać tą jedną najlepszą.

Oferta odżywki do włosów kręconych tutaj