Jak używać tuszu do rzęs?

Jak używać tuszu do rzęs

Prawidłowa aplikacja tuszu do rzęs wcale nie jest taka oczywista. Żeby wykorzystać pełen potencjał tego przydatnego kosmetyku, trzeba wiedzieć jak go używać. Oto kilka podstawowych zasad.

Nakładanie tuszu

Aplikację powinno przeprowadzać się pod delikatnym kątem. Rzęs nie można malować po prostu od góry do dołu. Żeby osiągnąć najlepsze efekty należy wykonywać zygzakowane ruchy. Zaczesując je lekko na bok, sprawia się, że wydają się dłuższe. Rzęsy trzeba też nakładać od podstawy aż do samego ich końca. Jeżeli tak się tego nie zrobi, to nawet najlepszy tusz do rzęs bourjois nie pomoże. Po prostu trzeba pomalować wszystko, co mamy do dyspozycji. Ważne jest też by pamiętać, że tusz powinien być wysokiej jakości. Z tego powodu należy wymieniać go co trzy miesiące oraz nigdy, nikomu go nie pożyczać.

Kilka produktów

Nie ma tuszu do rzęs, który równocześnie wydłuża, podkręca i pogrubia. Dlatego można używać ich po kolei. Każdy z tuszy do rzęs Bourjois można stosować jeden po drugim. Ważne jest tylko by odczekać aż poprzednia warstwa dobrze wyschnie. Wysuszone rzęsy można na koniec też przeczesać specjalnym grzebyczkiem. Nada im to ostateczny kształt i rozdzieli pojedyncze włoski. To najlepszy sposób, aby osiągnąć tzw. efekt sztucznych rzęs. Jeżeli jednak decydujesz się na użycie tylko jednego produktu, to powinnaś nałożyć przynajmniej dwie warstwy. Między nimi trzeba odczekać, aby tusz całkowicie wysechł. W innym wypadku, dodatkowa warstwa nie będzie się trzymać, natomiast ta pierwsza ulegnie rozmazaniu.