Jak wybierać pędzle do makijażu?

Jak wybierać pędzle do makijażu

Nie liczy się, czy wykonujesz makijaże zawodowo, czy po prostu malujesz się na własny użytek. Dobór odpowiednich pędzli jest podstawą i warto zdawać sobie sprawę z tego, które z nich są najlepszym wyborem oraz do jakich partii twarzy sprawdzają się konkretne z nich. Taka wiedza zdecydowanie ułatwia wykonywanie codziennego make upu!

Jakie pędzle do makijażu koniecznie trzeba mieć w kosmetyczce?

Prawdziwą podstawą, z całą pewnością są pędzle do nakładania pudru oraz rozświetlacza. Zazwyczaj są to pędzle duże, w kształcie wachlarza, takie, które spokojnie pokryją całą twarz. Pozwalają one bowiem na równomierne rozłożenie produktu, tak aby na twarzy nie tworzyły się grudki. Na pewno warto też posiadać przynajmniej jeden mały pędzelek, którym nałożyć można cień na powieki. Skośno ścięty pędzelek pozwoli natomiast na nakładanie produktu na brwi i tym samym na modelowanie ich kształtu.

Jakie pędzle wybierać?

Z całą pewnością warto sprawdzać jakość danych pędzli, ponieważ te najtańsze i najsłabsze jakościowo bardzo często gubią włoski. Pędzle do makijażu najlepiej powinny być wykonane z naturalnego włosia, ponieważ daje ono pewność, że jest naturalne i jak najbardziej delikatne dla skóry twarzy. Warto wybierać też tanie pędzle do makijażu, które posiadają pozytywne atesty oraz rekomendacje makijażystów. Warto też dobierać te, które z łatwością leżą w dłoni. W tym też celu warto testować różne pędzle i wybrać samemu, które z nich najlepiej sprawdzą się podczas codziennego wykonywania nawet zwyczajnych makijaży.