Podkład nawilżający

Podkład nawilżający to swego rodzaju kosmetyk do zadań specjalnych. Oprócz tego, że ma on ujednolicić kolor skóry i zatuszować niedoskonałości, powinien jeszcze bardzo dobrze nawilżać przesuszoną i niejednokrotnie podrażnioną skórę. Znalezienie idealnego podkładu nie jest łatwe, ponieważ każda skóra ma inne wymagania.

Podkład dla suchej skóry

Podkład nawilżający dedykowany jest osobom, które na co dzień borykają się z suchą skórą. Niestety źle dobrany podkład nie będzie nawilżał, a do tego podkreśli jeszcze odstające suche skórki, które często towarzyszą odwodnionej skórze. Dobrze dobrany z kolei zaspokoi potrzeby wysuszonej skóry, a do tego będzie się pięknie prezentował (zatuszuje zmiany i problemy skórne).

 

Podkład idealny

Idealny podkład nawilżający, dedykowany suchej cerze, przede wszystkim powinien mieć właściwości mocno nawilżające, przez co też dzięki będzie dodatkowo pielęgnował odwodnioną skórę. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest wybór podkładów lekkich, o płynnej konsystencji, z dodatkowymi drobinkami rozświetlającymi. Taki podkład nie będzie zbytnio obciążał i wysuszał cery. Pomimo iż na rynku znajdziemy wiele odmian podkładów nawilżających, to zdecydowanie do skóry suchej nie poleca się tych o długotrwałych właściwościach matujących, ponieważ często powodują one uczucie ściągnięcia oraz wysuszenia cery.

 

Przygotowanie to podstawa

By podkład nawilżający spełniał swoje zadanie, bardzo ważna jest też odpowiednia pielęgnacja suchej skóry. Dobre nawilżenie cery przed nałożeniem podkładu to podstawa ładnie wyglądającego makijażu.