Jak dbać o usta, by zawsze wyglądały pięknie?

Usta mogą być wielkim atutem kobiecej urody, zwłaszcza gdy są pełne i ponętne. Jednak nawet jeśli natura poskąpiła im pięknego kształtu, wiele można zmienić za pomocą makijażu. Ważne jest też, by właściwie dbać o usta.

Perfekcyjnie zadbana skóra ust to podstawa

Nawet najpiękniejszy makijaż nie wygląda dobrze, jeśli usta są spierzchnięte, wysuszone czy popękane. W skrajnych przypadkach mogą pojawić się krwawe ranki, a przy tym wysuszone usta powodują duży dyskomfort. Nie należy więc rozstawać się z dobrym sztyftem pielęgnującym czy balsamem do ust i należy używać go przez okrągły rok. Ustom szkodzi bowiem nie tylko mróz i wiatr, ale też silne słońce czy suche powietrze w klimatyzowanych pomieszczeniach. Po kosmetyk taki warto sięgać za każdym razem, gdy nie maluje się ust kolorową pomadką. Warto także regularnie wykonywać peeling ust w celu pozbycia się martwych skórek i ich wygładzenia. Może do tego posłużyć miękka szczoteczka do zębów lub… cukier.

 

Uwaga na wysuszające kosmetyki

Malowanie ust nie zawsze pozwala zachować je w dobrym stanie, gdyż wiele kosmetyków kolorowych ma działanie wysuszające. Dotyczy to zwłaszcza modnych ostatnio matowych pomadek. Gdy chce się uniknąć takiego efektu, należy sięgać po pomadki i błyszczyki zawierające w swym składzie substancje pielęgnujące. Pomadka Golden Rose Smart Lips zawiera między innymi witaminy i masło shea, nie wysusza więc ust, ale prawdziwie je pielęgnuje, jednocześnie nadając im piękny kolor. Taki makijaż jest atrakcyjny oraz zdrowy dla cienkiej, wrażliwej skóry ust.