Tangle Teezer – szczotka do plączących się włosów

Wiele młodych kobiet ma problemy z plączącymi się włosami. Zwykłe szczotki i grzebienie nie sprawdzają się do włosów tego typu, sprawiając że ich rozczesywanie jest bolesne i czasochłonne. W ostatnich latach dużą popularnością cieszy się Tangle Teezer, czyli szczotka do włosów ułatwiająca rozczesywanie.

Zalety i wady Tangle Teezera

Oryginalne szczotki do włosów Tangle Teezer wykonane są w całości z plastiku. Łatwe rozczesywanie włosów zapewniają elastyczne ząbki, które przesuwają się wzdłuż włosa, rozczesując nawet największe kołtuny. Wszystko to w bezbolesny i szybki sposób. Wadą Tangle Teezera jest natomiast to, że szczotka jest dość duża i nie posiada rączki, przez co jest dość nieporęczna, a także może wypadać z ręki. Ponadto oryginalne szczotki mogą nie sprawdzać się do włosów gęstych i kręconych – krótkie ząbki nie docierają aż do skóry głowy. Na szczęście powstało kilka dodatkowych linii szczotek, przeznaczonych do bardziej wymagających włosów.

Czy warto?

Tangle Teezer ma zarówno swoje wady, jak i zalety, jednak mimo to wiele kobiet bezwarunkowo chwali sobie jego działanie. Szczotka ta bardzo dobrze rozwiązuje problem plączących się włosów. Wiele osób, które wcześniej nie wierzyły w wyjątkowość szczotki, zapewnianą przez producenta, po jej użyciu uległo dużemu zaskoczeniu. Obecnie Tangle Teezer uważany jest za hit, który znacząco ułatwia życie i powinien znaleźć się w kosmetyczce każdej kobiety (i mężczyzny!) z długimi włosami.