Aceton kosmetyczny do usuwania lakieru hybrydowego

Okazuje się, że lakier hybrydowy można usunąć samodzielnie w domu. Co ciekawe, niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę. W salonach kosmetycznych panie kosmetyczki niezbyt chętnie dzielą się tym sekretem. Tym samym zachęcają bowiem klientki do ponownego ich odwiedzenia. Usługa usuwania lakieru w salonie jest też oczywiście płatna, o ile nie wykonuje się nowego manicure.

Lakieru hybrydowego się nie uzupełnia. Paznokcie rosną i pozostawiają tym samym szczelinę. W takiej sytuacji lakier trzeba zmyć i nałożyć go od nowa. Usuwanie i nakładanie lakieru hybrydowego jest mniej szkodliwe niż w przypadku tipsów żelowych czy akrylowych. Dlatego też cieszy się coraz większą popularnością. Do zmywania takiego lakieru stosuje się aceton kosmetyczny. Taki zmywacz nie pozostaje jednak dla paznokci całkowicie obojętny. Aceton pozostawia na paznokciach ślad i je wysusza. Jednak w przypadku lakieru hybrydowego jest konieczny.

Gdzie można kupić odpowiedni aceton kosmetyczny? W drogeriach stacjonarnych i internetowych. Trzeba jednak uważać podczas jego stosowania. Zbyt często wykorzystywane acetonu kosmetycznego może bowiem  niszczyć paznokcie. Warto więc od czasu do czasu zrobić sobie przerwę od manicure hybrydowego.